Pegasus Hava Yolları

Created with Sketch.

Hava Yolu: Pegasus

IATA Kodu: PC

Kuruluş Tarihi: 1990

Kuruluş Yeri: İstanbul

Pegasus Hava Yolları Tarihçesi

1990 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Ekonomik fiyatları ile birçok kişinin tercihi olan Pegasus, Aer Lingus, Net Holding ve Silkar Yatırım ortaklığında kurulmuştur. İlk uçuşunu da kurulduğu tarih olan 1990 yılında gerçekleştiren Pegasus, havacılık kariyerine 2 adet uçak ile başlamıştır. Zaman geçtikçe kendini geliştirerek büyümeye başlayan Pegasus, filosuna yeni uçaklar da dahil etmiş, yeni sektörlere giriş yaparak kargo ve uçak kiralama hizmeti de sağlamaya başlamıştır.

Pegasus Hizmet Politikası

Türkiye’nin birçok noktasına yolcu taşımakta olan Pegasus, attığı doğru adımlar ile Türkiye’de en çok yolcu taşıyan hava yolu olmuştur. Özellikle uygun fiyat politikası ve kaliteli hizmetin de bir karşılığı olarak çok hızlı büyümüş, toplam 41 ülkeye uçuş düzenleyecek çapa erişmiştir. Aynı zamanda Pegasus, “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Hava Yolu” unvanını da kazanmıştır.

Pegasus Online Check-in Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hava yolu firmasından biletinizi temin ettiğinizde uçuşunuzdan önce check-in yaparak koltuğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi havaalanında bulunan Check-in Desk’lerden yapabileceğiniz gibi Pegasus Hava Yolları ile online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in uçuşa saatine yaklaşıldığında aktif olmaktadır. Pegasus resmi web sitesinden kolaylıkla gerçekleştirebilir, dilerseniz koltuğunuzu kendiniz belirleyip yemek tercihlerinizi de online olarak aktarabilirsiniz.

Pegasus İletişim

Pegasus Hava Yolları, online bilet satış, online check-in gibi işlemler ya da genel bilgi edinmek için aşağıdaki resmi kaynakları kullanabilirsiniz.