Türk Hava Yolları

Created with Sketch.

Hava Yolu: Türk Hava Yolları

IATA Kodu: TK

Kuruluş Tarihi: 1933

Kuruluş Yeri: İstanbul

Türk Hava Yolları Tarihçesi

1933 yılında kurulmuş olan Türk Hava Yolları, kurulduğu tarihten itibaren hızlı bir gelişim göstermiş, sadece Türkiye’nin değil; Dünya’nın sayılı hava yolu firmalarından birisi olmuştur.  Kalite standartlarını da her geçen gün yukarı çekmekte olan Türk Hava Yolları, global olarak ismini birçok sahada duyurmayı başarmıştır. 300’ün üzerinde uçak ile hem yolcu taşımacılığı hem de kargo sektöründe hizmet vermekte olan Türk Hava Yolları, her geçen gün daha ciddi işler yapmaya devam etmekte ve çapını daha da genişletmektedir.

Türk Hava Yolları Hizmet Politikası

En başından beri kaliteyi misyon edinen Türk Hava Yolları, özellikle güler yüzlü çalışanları ve profesyonel pilotları ile dikkat çekmektedir. Genel yolcu değerlendirmeleri göz önüne alındığında, özellikle pilotlar ile ilgili yorumlar oldukça pozitiftir.

Türk Hava Yolları, yapılan birçok değerlendirme ile birlikte çok defa Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Firması unvanına layık görülmüştür. Bunun dışında da global çapta pek çok ödüle sahiptir.  

Türk Hava Yolları Online Check-in Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları uçak biletinizi satın aldıktan sonra uçuşunuzu gerçekleştirebilmek için Check-in işlemi yapmanız gerekir. Bu işlemi dilerseniz hava alanlarında bulunan check-in masalarından yapabileceğiniz gibi online ortamdan da kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak Türk Hava Yolları online check-in yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları İletişim

Türk Hava Yolları online bilet satış, online check-in gibi işlemler ya da genel bilgi edinmek için aşağıdaki resmi kaynakları kullanabilirsiniz.